Projekt "Dovybavení Městské knihovny Benešov"

Je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem je podpora projektu konečných žadatelů naplňujících cíle SCLLD příslušné MAS.

Projekt řeší především dovybavení prostoru téčka Městské knihovny Benešov moderními elektronickými prvky, které jsou v současné době odpovídající pro knihovnu jako nositele komunitního a vzdělávacího centra, ve kterém se střetávají lidé různého věku, vzdělání, povolání, různých zájmů, ale všichni za stejným účelem a to návštěvou kouzelného místa -  knihovny, nositele vědění i vzdělávání a místa, kde se kloubí staré prvky s novými. Téčko je nově vytvořený prostor určený především pro teenegery z Benešova i okolí. Prostor slouží pro kreativní trávení volného času samotných dětí a mládeže, ale i dětí společně s rodiči či prarodiči nejen v rámci akcí rodinného tvoření. Tento projekt je plně v souladu s celorepublikovou koncepcí rozvoje knihoven, jelikož jeho předmětem je především dovybavení téčka moderními technologiemi a to iroboty, tablety, 3D pery, prvky pro virtuální realitu včetně souvisejícího příslušenství, elektronickými stavebnicemi, také úložnými prostory pro uvedená zařízení i nábytku na sezení. Dále pořízení barevné tiskárny, která bude sloužit potřebám knihovny na propagaci její činnosti a událostí a zaměstnanci nebudou muset především plakáty velikosti A3 tisknout v jiných organizacích. Uvedené přispěje k modernizaci, dovybavení a rozšíření stávajícího uživatelského prostředí, zlepšení nabídky aktivit pro klienty a také k naplnění koncepce knihoven jako prostoru pro čilý komunitní život.

Výsledkem projektu je modernizace Městské knihovny Benešov, jehož předmětem je především dovybavení téčka moderními technologiemi i doplňky a to iroboty (4ks), 3D pera (10ks), herní PC (1ks), PC All in One (1ks), tablety včetně pouzder (4ks), TV obrazovky včetně držáku (1ks), brýlí a kabelů pro virtuální realitu (3ks), bezdrátových sluchátek včetně souvisejícího příslušenství - adaptérů (4ks a 4ks). V rámci pořízení technologií a doplňků dále tiskárna (1ks), šest variant elektronické stavebnice Boffin (6ks), univerzální nabíječka na tužkové baterie (1ks), řezačka papíru (1ks) a magnetická tabule (1ks). V rámci interiérového vybavení je předmětem pořízení  skříní (2ks), pohovky (2ks), sedacího vaku (2ks), sedacího vaku křesla (2ks), koberce (1ks).Projekt má pozitivní dopad na mnoho budoucích aktivit knihovny i její čtenáře či klienty. Efektivně přispěje k prodloužení času stráveného v prostorách knihovny. To vše díky použití nejnovějších a zábavných technologií. Už nyní můžeme říct, že se počet uživatelů téčka zvyšuje.

Financování z rozpočtu České republiky z Programu rozvoje venkova 2014-2020.

Zveřejněno 6. 10. 2022

873514e130e46a244b5aae0b135db01f XL