Knihovna Benešov

Městská knihovna Benešov knihovna pověřená regionální funkcí

Kluby pro děti

Ve školním roce 2022/2023 jsme pro vás opět připravili možnost setkávat se u nás v knihovně nejen při půjčování knih a to v klubech pro děti. V tomto školním roce můžete stejně jako minule navštěvovat:
  • Čtenářský klub
  • Tvořivý klub
  • Klub deskových her.
Nově vznikají tyto kluby:
  • Šachový klub pro děti od 10 let
  • Klub robotiky a 3d tisku od 10 let
  • Klub MíČeK ("Milujeme Čtení Knížek") pro malé čtenáře od 3 do 6 let a jejich rodiče. S Klubem pro malé děti se zapojujeme do mezinárodního projektu Bookstart.

  Rozpis klubů od ledna do června 2023 ke stažení zde

Tvořivý klub, čtenářský, klub deskových her a MíČeK se konají vždy jednou měsíčně ve středu od 16 hodin.

Šachový klub bude jednou měsíčně ve čtvrtek od 16:00 hodin.   Klub robotiky a 3d tisku bude probíhat 2x měsíčně také ve čtvrtek od 16:00 hodin.

Na čtenářském klubu si představíme zajímavé knihy, budeme se věnovat scénickému čtení, děti si budou moci vyzkoušet práci literárního kritika a zažijí mnoho dalšího. V tvořivém klubu si vždy něco hezkého vyrobíme a v klubu deskových her, jak jinak, budeme společně hrát deskové hry, které máme v knihovně k zapůjčení nebo můžete přinést i nějaké zajímavé hry, které máte doma.  V klubu MíČeK si budeme podívat si o knížkách, které si budeme společně prohlížek. Vyzkoušíme si různé pohybové aktivity a naše didaktické pomůcky. V průběhu roku pak plánujeme přenášky pro rodiče na zajímavá témata. 

Během Klubu robotiky a 3d tisku se s 3D tiskem, kde se naučíme vytvořit trojrozměrné díly od modelů po realizaci.  V robotice se naučíte programovat - i robota, který je vybaven senzory na světlo dotyk a zvuk. Šachový klub povede zkušený šachový hráč p. Blümel.

Kapacita každého klubu kromě klubu MíČeK je 10 dětí. V MíČKu bude kapacita dle domluvy.

Aktuality sledujte vždy na našem facebooku a instagramu. 

 

Kluby pro děti pořádá Oddělení pro děti a téčko. Na vás na všechny se těší knihovnice z dětského oddělení Markéta s Lenkou a knihovnice Marta z téčka.