Knihovna Benešov

Městská knihovna Benešov knihovna pověřená regionální funkcí

E-knihy, čtečky

Půjčování e-knih


Co je třeba, abyste si mohli půjčovat e-knihy?

  • Být registrovaným čtenářem knihovny.
  • Mít v knihovně uvedenou platnou e-mailovou adresu.
  • Založit si účet u e-Reading.cz se stejným e-mailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

eReading se sloučil s Palmknihami. Svým emailem a heslem z eReadingu se nyní přihlásíte na Palmknihy. Všechny Vaše knihy, kredity i historie objednávek už tam na Vás čekají.

Z webu Palmknihy si v současné době můžete zdarma půjčit 2 e-knihy na 31 dní prostřednictvím našeho online katalogu Tritius.  E-knihy nelze vrátit, po skončení výpůjční doby se automaticky odstraní z aplikace eReading.

Vypůjčené e-knihy jsou dostupné pro mobilní zařízení (telefony, tablety a čtečky e-knih) se systémy Android a iOS, s nainstalovanou aplikací eReading - například pro čtečky eReading.cz C-TECH Lexis, START 2, START 3, 4 Touch Light nebo Onyx Boox. Výrobci jiných čteček jako je např. Amazon, Pocketbook a Microsoft nesouhlasí s tím, aby vypůjčené knihy šly na jejich čtečkách přečíst.

Postup při půjčování e-knih 

Máte potíže při půjčování e-knih? Pokusíme se je s poskytovatelem služby vyřešit. Napište nám na mk@knihovna-benesov.cz  nebo volejte na 317 725 733.

Čtečky


V audiovizuálním oddělení Městské knihovny Benešov si můžete vypůjčit čtečku elektronických knih JINKE HANLIN A6. Její součástí jsou volně šířitelná díla bez autorských práv. 

Pravidla pro půjčování čtečky  zde  

Stručný popis čtečky  zde

Seznam knih nahraných na čtečce

ctecka