Hledáme dobrovolníky na bazar knih, DVD a CD, který bude probíhat ve vestibulu knihovny od pondělí 30. 5. do soboty 4. 6. 2022.

V období od 2. 5. do 23. 5. 2022 není možné půjčovat ani rezervovat knihy ze skladu z důvodu probíhající inventury knih. Děkujeme za pochopení.

Výstavu Místa utrpení, smrti a hrdinství o vězních z českých zemí v nacistických koncentračních táborech najdete v prostorách MKB.

Vážení a milí čtenáři,

nové číslo našeho Newsletteru si můžete přečíst na tomto odkazu. Přejeme vám příjemné počtení.

Pohádkovou stezku s 10 zastávkami jsme zahájili 1. května na Benešovském jarmarku na stánku MKB.

Březnové číslo naše knihovnického Newsletteru si můžete přečíst na tomto odkazu. Přejeme vám příjemné počtení!

Zapojte se v knihovně do sběru starých a nepotřebných mobilů, nabíječek a tabletů. Od 15. 3. do 30. 4. 2022.

Jako výraz solidarity nabízíme všem obyvatelům Ukrajiny možnost využití Městské knihovny Benešov a pomoc při vyhledávání důležitých kontaktů na úřady a instituce.

Ve středu 2. března jsme otevřeli nový prostor  pro všechny děti od jedenácti do devatenácti. Je to místo pro odpočinek, zábavu, s hracím stolem, počítači, klávesami, knihami a komiksy nebo deskovými hrami. Prostor je možné využít i pro doučování. Otevřeno v pondělí od 13:00 do 18:00, ve středu od 12:00 do 16:00 a ve čtvrtek od 12:00 do 18:00. Přijít může každý, nejenom registrovaní čtenáři knihovny.

Od středy 2. března je studovna a čítárna otevřena v běžném provozu: pondělí, středa a čtvrtek od 8:00 do 18:00 hodin, v pátek od 8:00 do 14:00. Využijte prostory k práci na PC, ke studiu nebo k přečtení denního tisku a nových čísel časopisů. K dispozici jsou také elektronické databáze ČTK a několika oblíbených časopisů.

V oddělení pro dospělé čtenáře prodáváme filmová DVD a hudební CD vyřazené z fondu knihovny. Cena je pouze 10 Kč/ks. Najdete zde filmy zábavné, historické, akční nebo romantické a zajímavá hudební CD. Dále pokračuje také výprodej vyřazených knih a časopisů.

Nové číslo naše knihovnického Newsletteru si můžete přečíst na tomto odkazu. Přejeme vám příjemné počtení!

Od listopadu loňského roku do letošního února úspěšně absolvoval Adam, žák Praktické školy, individuální praktické vyučování v knihovně. V rámci své praxe aktualizoval seznamy regionálních periodik, pomáhal s tříděním deskových her, doplňoval seznam audioknih a naučil se svázat dokumenty do kroužkové vazby a laminovat plakáty. Během závěrečné hodiny ukázal svým spolužákům, co všechno se v knihovně naučil. Za jeho práci jsme Adamovi předali diplom a drobné dárky, jako poděkování za jeho práci a snahu.

Nový díl již třetí série KAFÁRENSKÝCH PODCASTŮ si můžete přehrát zde. Hostem Davida Veselého se tentokrát stala mentorka a koučka Mgr. Veronika Kovářová.

Seznam nejpůjčovanějších knih v minulém roce z oddělení pro dospělé i pro děti si můžete přečíst na tomto odkazu.

Najdete v něm novinky ze všech oddělení knihovny, vyhlášení literární soutěže, loňský rok v regionu, nejčtenější knihy v roce 2021, významná společenská a literární lednová výročí a novou trasu Toulek.

Ke shlédnutí zde:

Čtěte on-line z pohodlí domova. Využijte dostupné portály a aplikace pro snadné stahování knih, školní četby a také děl nedostupných na trhu.

Využijte elektronickou databázi a archiv časopisů dTest, Reflex, Chip, Svět motorů a Auto Tip.

Nabízíme také přístup do Infobanky ČTK se zpravodajství o evropských záležitostech. Vše ve studovně v 1. patře, zdarma pro registrované čtenáře.

Nové zajímavé tituly časopisů najdete ve všech odděleních knihovny.

Studovna je otevřena pro veřejnost každé pondělí a čtvrtek od 8:00 do 18:00. Maximální pobyt ve studovně je 30 minut. Služby reprografické, balení knih, kroužková vazba a laminování je možné objednávat i v oddělení pro dospělé čtenáře.