Portál Knihovny.cz

Využijte naši novou službu a připojte se na portál Knihovny.cz. Sháníte odborné zdroje pro svou práci či studium nebo hledáte čtenářskou inspiraci? Pak je tento portál právě pro vás. Umožňuje prohledávání katalogů všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku a dokumenty si můžete ukládat do své schránky. Můžete se přihlásit ke svému čtenářskému účtu údaji ze své knihovny a pokud chodíte do více knihoven, spravujte si všechny své výpůjčky na jednom místě. Portál provozuje také centrální index, který umožňuje vyhledávat vzahraničních licencovaných zdrojích. Nechybí ani možnost generovat si citace v různých citačních stylech, ukládat si vyhledávací dotazy a oblíbené publikace, sledovat knižní trendy nebo čtenářské inspirace. U některých dokumentů je k dispozici také plný text, a to i v případech, kdy není uživatelům dostupný ke stažení.