Knihovna Benešov

Městská knihovna Benešov knihovna pověřená regionální funkcí

Audiovizuální oddělení

Audiovizuální oddělení vzniklo 1. 6. 2007 sloučením provozu hudebního oddělení a videopůjčovny. Čtenáři si mohli vypůjčit knihy, časopisy s hudební tematikou, notové záznamy a zpěvníky. Nabídka hudebních a filmových nosičů se rozšířila na půjčování DVD, CD, audio knihy a deskových her pro všechny věkové kategorie.

V současné době najdou čtenáři knihy, časopisy, DVD, CD a audioknihy v oddělení pro dospělé čtenáře a ve studovně. Také v dětském oddělení najdou širokou nabídku audio knih a DVD. Výpůjční doba všech uvedených dokumentů se prodloužila na jeden měsíc a půjčování je zdarma.

Od 2. března 2022 se prostor audiovizuálního oddělení proměnil na nové téčko pro děti od jedenácti do devatenácti. Je to místo pro odpočinek, zábavu, s hracím stolem, počítači, klávesami, knihami a komiksy nebo deskovými hrami. Prostor je možné využít i pro doučování. Otevřeno v pondělí od 13:00 do 18:00, ve středu od 12:00 do 16:00 a ve čtvrtek od 12:00 do 18:00. Přijít může každý, nejenom registrovaní čtenáři knihovny.