Knihovna Benešov

Městská knihovna Benešov knihovna pověřená regionální funkcí

Kouzelné čtení

Kouzelne cteniOddělení pro děti nabízí široký výběr interaktivních knih z edice KOUZELNÉ ČTENÍ od společnosti ALBI.

Co vůbec je Kouzelní čtení od ALBI? 

Kouzelné čtení je unikátní vzdělávací koncept od Albi, díky kterému se děti zábavnou a poutavou formou dozví spoustu zajímavých a užitečných informací. Stačí, když se lehce dotknou Albi tužkou obrázku nebo textu, ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Hraní s Albi tužkou je zábava s neomezenými možnostmi – tužka dovede nejenom číst texty, zpívat písničky a přehrávat reálné zvuky (řev lva, zpěv ptáků, zvuky dopravních prostředků apod.), ale dají se s ní hrát i různé hry a kvízy.


Pro koho je Kouzelné čtení určené?

Kouzelné čtení je určeno jak dětem v předškolním věku, tak dětem starším, ale bezpochyby zaujme i dospělé. Záleží pouze na tom, jakou knihu si právě zvolíte. Díky speciální technologii mohou knihy plně využívat i děti v předškolním věku, které ještě číst neumí. Samy si tak mohou „přečíst" pohádku nebo se hravou formou naučit poznávat barvy, čísla, písmena či nejrůznější tvary. Všechny tyto dovednosti si pak trénují v zábavných edukativních hrách, které knihy obsahují. Starší děti i dospělé pak zcela jistě zaujmou témata, jakými jsou například geografie, historie či výuka cizích jazyků – podívejte se například na Atlas světa, Lidské tělo, Svět zvířat nebo knihy na výuku angličtiny.


Tituly, které máme k dispozici si můžete zarezervovat v on-line katalogu.

Pro to, abyste si mohli půjčovat Albi tužky, stačí, když budete zaregistrovaným čtenářem starším 18 let (zákonný zástupce dítěte) a nebudete mít v knihovně žádné nevyřízené závazky. Půjčování se řídí Pravidly pro půjčování deskových her, tematických kufříků a ALBI tužek (dostupné ZDE).