Aktualita ze dne: 25. dubna 2022

Tematická skupina Young Adult ve výměnném fondu

YA

Nově se budete ve výměnných fondech knih setkávat se signaturou "YA", respektive tematickou skupinou Young Adult. Jedná se o literaturu pro teenagery nebo chcete-li mladé dospělé, která se v současné době stává velmi populární a vychází s tímto označením stále více knih.

Některé knihy z této kategorie již u Vás v knihovnách máte půjčené, ale s tím si nemusíte dělat starosti, označíme je, jakmile se k nám vrátí. V on-line katalogu výměnného fondu se nová signatura již objevuje a průběžně ji budeme k příslušným knihám doplňovat.

Pokud se chcete inspirovat a máte ve své knihovně větší množství vlastní young adult literatury, samozřejmě můžete, záleží na Vašem uvážení. Základní kategorie Beletrie, Beletrie pro mládež, Naučná literatura, Naučná literatura pro mládež se nemění a stále platí.