Originální desková hra Povidláci

Milujete hraní deskových her a myslíte si, že už není hra, kterou byste neznali? Možná přeci jen takovou máme u nás v knihovně. Unikátní hra Povidláci, kterou nemají nikde jinde na světě, vznikla v rámci velkých oslav 800. výročí Benešova plánovaných na rok 2020. Ty se nakonec bohužel kvůli koronavirovým opatřením nekonaly v plánovaném rozsahu, ale hru máme stále k dispozici a vy si ji můžete k nám přijít zahrát. Proč se hra jmenuje Povidláci a co má  vlastně společné právě s Benešovem?  Většina benešovských určitě zná  „Pochod za povidlovým koláčem“, málokdo už ale bude znát Pověst o povidlácích. Třeba jí ale znají děti, které k nám chodí pravidelně do knihovny se školou na besedy a my si o pověstech, které se týkají Benešovska, vyprávíme. Právě na základě pověsti o třech benešovských sousedech neboli o povidlácích tato hra vznikla. Hru vyrobil pan Jiří Šebesta, jehož životní náplní je vyrábět originální hry, plné fantazie a nezapomenutelných zážitků. Na rozdíl od běžných her používá přírodní materiály, jako je dřevo, kov, kamení, kožešina, nebo třeba i jelení parohy. Všechny tyto vlastnosti najdete i u hry Povidláci, která je určena pro čtyři hráče a má perfektně zpracovaná pravidla a krásné herní komponenty. Tak neváhejte, přijďte do dětského oddělení s celou rodinou. Kdykoliv během otvírací doby vám hru zapůjčíme a díky tomu můžete zažít nevšední zážitek, strávíte příjemný čas s dětmi v knihovně a zároveň se zábavně naučíte něco nového.